header02
"Razem lepiej" - warsztaty dla seniorów w Koszalinie PDF Drukuj Email

Zaangażowanie społeczne seniorów.

razem lepiej 084 malaPróbą zastanowienia się nad pytaniami "Kim jestem? Jaka jest moja tożsamość? Przez co i przez kogo jestem tu gdzie jestem i tym kim jestem, co czyni mnie wyjątkowym?" zakończył sie drugi kurs dla seniorów w ramach projektu "Razem Lepiej- Transgraniczny Projekt Senioralny". Tym razem również goście- seniorzy z Greifswaldu podzielili się z koszalińskimi seniorami swoimi doświadczeniami w zaangażowanie społeczne. Były konsul w Gdańsku i Krakowie Dieter Exter opowiedział o swojej pracy z polskimi więźniami przebywajacymi w wiezieniu w Stralslundzie, o wsparciu jakiego im udziela, dzieląc sie z nimi swoim czasem i doświadczeniami. Senior Robert Bath przekonywał seniorów do korzystania z nowinek technicznych, które daje seniorom współczesny świat na przykładzie projektu "Szpakowaci surferzy", którego jest pomysłodawcą i realizatorem.

Kursy dla seniorów "Razem Lepiej" to warsztaty z zakresu wiedzy o współczesnym świecie społecznym, instytucjach i komunikacji. Seniorzy w czasie spotkań podnoszą swoją wiedzę z zakresu globalizacji, indywidualizacji, zmian w rodzinie, swoich ról w starości, czasu wolnego oraz zaangażowania społecznego. Warsztaty mają na celu zmotywować seniorów do działania, zachęcić do otwartości na siebie i innych.

Kolejny, ostatni kurs odbędzie się w dniach 25-29 sierpnia br. Zapraszamyrazem lepiej 092 m

trener dr Monika Meyer-Klette - Bürgerhafen Greifswald

koordynator, trener Izabela Główka-Sokołowska - Diakonia Koszalin

Projekt dofinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego z FUNDUSZU MAŁYCH PROJEKTÓW (FMP) w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia – Pomorze Przednie/ Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007 – 2013

 

alt

 

 

 

znaczek-1pro

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY

PODARUJ 1 %

Nasz cel: poszerzyć ofertę wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

Czytaj więcej >>