header02
Bible English Camp zakończony! PDF Drukuj Email

 

Program półkolonii przygotowany przez wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych (członków parafii z stanu Illinois, Luterańskiego Kościoła Synodu Missouri), oparty na historiach biblijnych, przyciągał codziennie 42 dzieci. Zajęcia zakończyły się w piątek po południu, przedstawieniem przygotowanym przez dzieci, prowadzących i wolontariuszy. Rodzicom najbardziej spodobały się piosenki śpiewane z wielkim zaangażowaniem przez uczestników półkolonii oraz skecze i scenki prezentujące to czego nauczyli się w czasie ich trwania. Półkolonie zakończyły się pięknym, wspólnym świętowanie niedzieli. Na nabożeństwie zgromadziło się wielu parafian i gości z Polski i z zagranicy.

W te wakacje 6- osobowa grupa z USA przebywała w Koszalinie 9 dni. W tym czasie organizatorzy oraz wolontariusze zadbali o chwilę wytchnienia dla gości, którzy korzystali z uroków okolicznych nadmorskich kurortów oraz poznawali Koszalin i życie bec 088cparafialne lokalnej społeczności.

Podsumowując, chcemy podziękować Bogu, za ten wspaniałe 19 dni z ludźmi pełnymi wiary i pasji. Cieszymy się, że było nam dane ich spotkać . W szczególności koszalińska Diakonia oraz Parafia Ewangelicko- Augsburska chciałyby podziękować:

- CME za możliwość zorganizowania Bible English Camp-u w Koszalinie.

- 6- osobowej grupie gości ze Stanów Zjednoczonych za zaangażowanie i profesjonalne przeprowadzenie półkolonii oraz ludziom odpowiedzialnym za ich przyjazd do Polski min. Davidowi A. Fiala.

- 7 -osobowej grupie wolontariuszy i tłumaczy za czas, profesjonalizm i dobry kontakt z dziećmi.

- dzieciom za dobrą zabawę, wspólną naukę języka angielskiego i zaangażowanie w słuchanie Dobrej Nowiny. 

Tekst i foto. Iza G.- Sokołowska

 

znaczek-1pro

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY

PODARUJ 1 %

Nasz cel: poszerzyć ofertę wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

Czytaj więcej >>